U SREDU U LAJKOVCU REVANŠ MEČ CEV KUPA PROTIV EKIPE IZ ČEŠKE

U sredu 15. novembra od 19 časova odbojkašice Železničara iz Lajkovca ugostiće ekipu Kralovo Pole iz Brna.

U pitanju je revanš utakmica šesnaestine finala Kupa CEV.

Lajkovčanke su veliki posao napravile prošle srede u Češkoj, kada su pobedile sa 3:1 (25:21, 19:25, 25:22 i 25:9).

Očigledno da je kvalitet na strani sastava Branka Kovačevića, što je pokazao u premijernom evropskom meču, ali to treba potvrditi i u drugom susretu. Opuštanja nema, a očekuje se da brojni ljubitelji odbojke iz Lajkovca neće propustiti priliku da u Sportskoj hali Lajkovac podrže ekipu Železničara u evropskom takmičenju.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

Ako se plasiraju u osminu finala, Lajkovčanke najverovatnije očekuje italijanski Kjeri, prošlogodišnji osvajač Čelendž kupa, koji je na gostovanju u Švajcarskoj ubedljivo pobedio Dudingen.