PEHAR POBEDNIKA KUPA SRBIJE NIJE OSTAO U LAJKOVCU

Odbojkašice Crvene zvezde pobednice su Kupa Srbije 2021/2022. u konkurenciji seniorki. Crvena zvezda je u Sportskoj hali u Lajkovcu, pred 3000 gledalaca, pobedila Železničar iz Lajkovca sa 3:1, po setovima 25:18, 25:14, 18:25 i 25:23, posle 102 minuta igre.

Crvena zvezda je ovim trijumfom osvojila svoj 18.-ti trofej u ovom takmičenju. Železničar, domaćin kupa, prošlogodišnji pobednik Kupa Srbije nije uspeo da odbrani titulu na svom terenu,

Odbojkaši Partizan Sokerbeta su pobednici 57. Kupa Srbije 2021/22. u konkurenciji seniora. Partizan Sokerbet je u Sportskoj hali u Lajkovcu, pred 2800 gledalaca, savladao Mladi radnik iz Požarevca sa 3:1, po setovima 25:17, 23:25, 25:15 i 25:22, posle 101 minuta igre.

Partizan Sokerbet je osvojio osmu titulu, prvu posle 32 godine.

Tako su se večiti rivali Zvezda i Partizan našli zajedno na pobedničkom tronu u Lajkovcu.

Danilo Mrđa, generalni sekretar OSB, i Andrija Živković, predsednik opštine Lajkovac, predali su srebrne medalje odbojkašicama Železničara.

Uprkos maksimalnoj podršci publike i velikoj želji, Železničar ovoga puta nije uspeo da odbrani trofej i da četvrti put za pet godina osvoji nacionalni kup. Ostaje prilično realna nada da će odbojkašice Železničara osvojiti prvenstvo.

Lajkovac je i ovoga puta u potpunosti bio na visini zadatka u ulozi domaćina Kupa srbije.