ODBOJKAŠICE STARTOVALE POBEDOM U EVROPSKOM Kupu CEV

U prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa CEV odbojkašice Železničara iz Lajkovca večeras su u Brnu pobedile ekipu Kralovo Pole sa 3:1, po setovima 25:21, 19:25, 25:22 i 25:9.

Odlično izdanje sastava Branka Kovačevića u premijernom evropskom meču, koji je trajao sat i 37 minuta.

Najviše poena za tim Železničara osvojile su Jovana Zelenović – 20, koja je proglašena za najkorisnijeg igrača utakmice, i Amerikanka Malina Terel – 17.

Slede LJubica Milojević sa 11, Ksenija Tomić sa 10, Vasja Filipović sa 6, Žakić je upisala 3.

Po 1 su upisale Stanojević, Kostadinović i Stojanović. Na prijemu su odlične bile Stefana Pakić i Malina Terel,

Revanš utakmica se igra u sredu 15. novembra, od 19 časova, u Sportskoj hali u Lajkovcu.

Za razliku od prethodnih godina, Železničar je prilikom žreba napokon imao sreću da u prvom kolu ne dobije najjačeg protivnika. Međutim, već u osmini finala najverovatnije ih očekuje italijanski Kjeri.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

U istom takmičenju Crvena zvezda je savladala Tenerife La Lagunu iz Španije sa 3:0.