POBEDA ŽELEZNIČARA U GOSTIMA

Železničar je ostvario prvu pobedu na gostovanjima i sa nova tri boda nalazi se u vrhu tabele. „Dizelka“ je danas u Crnoj Bari pobedila tim Hajduk Stanka sa 2:1. Dvostruki strelac za lajkovački sastav bio je Milan Pavlović.

Železničar je vrlo rano poveo, već u petom minutu, da bi Pavlović u 21. minutu povisio na 2:0. Lepu prednost Lajkovčani su sačuvali u prvom poluvremenu i sve do 61. minuta, kada je napadač domaćih Pejović smanjio na 2:1.

Fudbaleri Hajduk Stanka pokazali su dosta nervoze, pogotovo u završnici susreta kada su pokušavali da izjednače rezultat, tako da im je sudija Karapandžić iz Loznice dodelio čak pet žutih kartona. Doduše, i odbrana Železničara zaradila je tri kartona iste boje.

Ostali rezultati petog kola Kolubarsko-mačvanske zone: Ribnica – Rađevac 1:1, OFK Osečina – OFK Divci 1:2, Cer – Mačva 1929 Bogatić 1:4,  Lipolist – Radnički 1:2, Drina – Borac Lešnica 3:0.

Na prvom mestu je Mačva iz Bogatića sa 11 bodova, Ribnica ima 10, Železničar 9 bodova, a onda sledi dosta timova sa 7 i 6 bodova.

U sledećem kolu 24. septembra u 15.30 sati Železničar dočekuje Lipolist.