NOVI PIONIRSKI DRŽAVNI REKORD JANE JOVANOVIĆ I MEDALJE ZA PK “LAJK” NA OTVORENOM PRVENSTVU U SARAJEVU

Proteklog vikenda u Sarajevu je održano Otvoreno prvenstvo Bosne i Hercegovine na kom je učestvovalo preko 350 plivača iz BiH, Srbije i Hrvatske. Za PK “LAJK” Lajkovac na ovom takmičenju nastupile su Jana Jovanović, Anastasija Karganović i Tara Terzić.

U pionirskoj konkurenciji Jana je osvojila 6 zlatnih medalja u sledećim disciplinama: 50m i 100m slobodno, 50m delfin, 100,200,400m mešovito. U disciplini 200m mešovito Jana je postavila nov pionirski državni rekord koji sada iznosi 2:45,49. U disciplini 400m mešovito Jana je zauzela drugo mesto u apsolutnoj kategoriji.

U kadetskoj kategoriji, u disciplini 400m mešovito, do srebra je doplivala Anastasija Karganović.

U juniorskom uzrastu Tara Terzić je osvojila srebrne medalje na 200m mešovito i 200m slobodno, dok je na 400m slobodno bila treća.

– Sve u svemu, dobra atmosfera i lepo druženje, vatreno navijanje uticali su da i ovoga puta rezultati ne izostanu, kažu zadovoljno iz lajkovačkog PK “Lajk”.