JUNIORKE SRBIJE IGRAJU ZA BRONZU PROTIV POLJSKE

Ženska juniorska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale XVI EYOF 2022. u Banskoj Bistrici. Srbija je u polufinalu izgubila od Turske sa 3:1, po setovima 16:25, 25:18, 25:22 i 25:18, posle 93 minuta igre.

Izabranice Vladimira Vasovića su sjajno otvorile utakmicu i ubedljivom igrom stigle su najpre do rezultatske razlike, a kasnije i do vođstva. Ipak, Turska je u drugom setu podigla nivo igre i uspela je prvo da izjednači rezultat, a onda i osvoji još dva seta, koja su joj donela plasman u finale.

Jedna od najefikasnijih odbojkašica u našem timu bila je Aleksandra Uzelac iz lajkovačkog Železničara sa 10 poena.

Srbija će u subotu od 12.30 časova za treće mesto igrati protiv Poljske. Turska u finalu igra protiv Italije, koju je naša reprezentacija savladala u grupi.