NA SVETSKOM PRVENSTVU 9 KARATISTA “TUCOVIĆA” OSVOJILO 14 MEDALJA

Proteklog vikenda, u begradskoj Sportskoj Hali “Šumice” održano je Svetsko prvenstvo za kadete, juniore i seniore, kao i Svetski Kup za decu do 14 godina.

Karate Klub “Dimitrije Tucović” imao je 9 takmičara koji su nastupili u više disciplina.

Kata tim od tri devojčice uzrasta 8 godina: Ana Mirković, Sofija Adamović i Ana Popović uzele su bronzanu medalju. Sunčica Mićić i Nađa Mirković su takođe uzele po bronzanu medalju, kao i Julija Lončar. Maša Lončar je osvojila dve bronzane medalje i jedna zlatnu.

Najveći uspeh ostvarila je Milica Pantelić sa tri zlatne medalje.

Senior Nemanja Živković je uzeo jednu zlatnu i jednu srebrnu medalju.

“Takmičari našeg kluba su ukupno osvojili 14 medalja u različitim disciplinama. Ovo možemo smatrati najvećim uspehom kluba do sada. Ovoliki broj medalja je svakako rezultat predanog rada u klubu i kvalitetnih priprema za nastup na ovom velikom takmičenju”, kaže predsednik i trener lajkovačkog Karate kluba “Dimitrije Tucović” Miodrag Jevtić, koji je bio i sudija na takmičenju.

Organizator takmičenja bila je Svetska Karate konfederacija WKC, a tehnički organizator Srpska Karate Unija (SKU).