FK STRMOVO 1968 POBEDNIK KUPA KOLUBARSKOG OKRUGA

Fudbalski klub Strmovo juče je ostvario još jedan lep uspeh: u finalu Kupa fudbalskog saveza Kolubarskog okruga pobedio je Vrelo Sport sa 7:6 posle izvođenja penala, u regularnom delu utakmice rezultat je bio 1:1. Tako će klupske vitrine od sada krasiti i trofej osvajača Kupa na području našeg okruga.

Meč je odigran na stadionu “Obren Radovanović” u Strmovu. Domaćin je u 34. minutu poveo sa 1:0 golom Dragiše Savkovića, da bi gosti izjednačili u 73. minutu iz jedanaesterca – strelac je bio Đurđević.

Pobednika Kupa odlučili su penali, u čijem šutiranju su fudbaleri oba tima bili vrlo sigurni i izveli su ih po sedam. Sedmi jedanaesterac za Vrelo Sport nije iskoristio Novaković i slavlje ekipe Strmova i navijača moglo je da počne.

Osvajanje kupa dolazi posle dve prvenstvene pobede u Kolubarsko-mačvanskoj zoni i potvrđuje da je Strmovo ovog proleća u odličnoj formi.