PLIVAČKI KLUB LAJK NIŽE USPEHE

U vikendu iza nas održano je plivačko prvenstvo centralne Srbije u Pirotu. Lajkovački Plivački klub Lajk  predstavljali su Jana Jovanović i Ognjen Joksić, predvođeni trenerom Vladimirom Mitrovićem.

Jana je  u kategoriji devojčica do 9 godina osvojila 5 zlatnih medalja i to u disciplinama 50 kraul, 50m leđa, 50m prsno, 50m delfin i 200m kraul. U disciplini 400 kraul Jana je oborila državni rekord do 9 godina plivačice Anje Crevar postignut pre 12 godina. Ovo takmičenje Jana je obeležila kao najbolja plivačica ulazno pionirske kategorije.

Plivači PK Lajk su na danas održanom okružnom takmičenju u plivanju na Zatvorenom bazenu u Lajkovcu dostojno predstavljali svoje škole ali i klub.

Petra Piper zauzela je 1. mesto u 50m leđnim stilom, Maša Jokic i Vladimir Marković zauzeli su 2. mesto u kraulu i leđima, Ana Macura 3.mesto u 50m leđnim stilom, Aleksa Piper 4.mesto, Stefan Filipovic 6. mesto i Veljko Živanović 7.mesto.

“Ponosni smo na sve naše plivače i zajedno treniramo do novih pobeda”, kažu iz PK Lajk.