ŠABIĆEVI “TIGROVI” PONOVO PRVACI EVROPE

Na današnjem 40.-tom  Evropskom prvenstvu u karateu održanom u Beogradu u organizaciji Evropske karate federacije, karatisti lajkovačkog “Železničara” ponovo su prvaci Evrope.

Karate klub “Železničar” nastupio je sa pet takmičara i osvojio 9 medaljaedalja: 7 zlatnih i dve srebrne,  kao i zlatni pehar.

Zlatne medalje u disciplini shotokam kate osvojili su: Kristina Simić (10 godina i Anđela Cvetković (15 godina).

Posebno je vredna pažnje činjenica, da je Anđela Cvetković, uprkos tome što je dete sa posebnim potrebama, redovno jedna od najuspešnijih takmičarki, kojoj je ovaj sport izuzetno puno pomogao u socijalizaciji i prevazilaženju poteškoća. U karateu se oseća, kao svoj na svome i sa lakoćom uspeva da savlada sve. Kada obuče kimono, jednostavno postaje potpuno druga osoba i sva nesigurnost nestaje. Tako je od prvog trenutka. I danas je ponovo osvojila zlato.

Srebrne medalje  u istoj disciplini osvojili su: Stefan Marić (8 godina) i Viktor Mirković (11 godina).

Zlatne medalje u kobudo disciplini osvojili su: Stefan Marić, Viktor Mirković, Kristina Simić i Anđela Cvetković.

Na svom oproštajnom turniru u karate sportu, Ramiz Šabić osvojio je zlatnu medalju i zlatni pehar.

Šabić se ovim uspehom na najbolji mogući način oprostio od takmičenja, sa ukupno 74 zlatna i jednim srebrnim peharom, čime je kaže ušao u istoriju svetskog karate sporta.