TURKINJE STARTOVALE POBEDOM U LAJKOVCU

Turkinje su bile uspešnije u prvom meču finala BVA Kupa u Lajkovcu. U Sportskoj hali u Lajkovcu, odigrana je prva utakmica finala BVA Kupa 2020. u konkurenciji odbojkašica. THY Istanbul (Turkiš Erlajnz, Turk Hava Jolari) pobedio je domaći Železničar sa 3:1, po setovima 21:25, 25:17, 25:20 i 25:14, posle 102 minuta igre.

Druga utakmica finala BVA Kupa odigraće se takođe u Sportskoj hali u Lajkovcu, u nedelju, 13. septembra od 19 časova.

Utakmice u Lajkovcu sude Dejan Rogić i Stanislava Simić, međunarodne sudije iz Srbije, a Ivan Bošković iz Crne Gore je supervizor BVA.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku će odlučiti “zlatni set”, koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

Pobednik BVA Kupa 2020. u konkurenciji odbojkašica izboriće plasman u CEV Kup Izazivača 2021. i u šesnaestini finala će igrati protiv Kaštele iz Hrvatske. Prva utakmica će se odigrati u Srbiji ili Turskoj (8 – 10. oktobar), a druga u Hrvatskoj (13 – 15. oktobar).