SLAMKA SPASA

U 23. Kolu Srpske lige Zapad, FK “Železničar” pobedio je danas  na domaćem terenu FK “Loznica”, rezultatom 2:1. Strelci za “Železničar” bili su Nikola Đuketić iz penala u 26.-tom minutu i Nemanja Plećič u poslednjem minutu prvog poluvremena. Jedini gol za goste postigao je Slobodan Maksimović u 58.-om minutu. Glavni arbitar meča bio je Pavle Ilić iz Kragujevca. Na tribinama je bilo blizu 400 gledalaca.
Današnja pobeda bi mogla biti slamka spasa za lajkovački “Železničar”, koji je poslednji na tabeli. Nakon niza poraza, pobeda je usledila sa novim šefom stručnog štaba lajkovačkog “Železničara”, Rašom Markovićem.
Idućeg vikenda, lajkovčanima je protivnik “Čajetina”, a potom valjevska Budućnost… “Železničar” u nastavku takmičenja očekuju teški protivnici i zgusnut raspored, a da bi ostao u ligi, do kraja prvenstva klub bi morao da ostvari pet pobeda, sve uz optimalan splet svih okolnosti.