ODBOJKAŠICE PORAŽENE U DERBIJU SA ZVEZDOM

U derbiju drugog kola Superlige Srbije, pred oko 500 gledalaca, večeras je u Sportskoj hali Lajkovac Železničar poražen od Crvene zvezde sa 2:3 (25-22, 25-21, 14-25, 17-25, 14-16). Zanimljiv i uzbudljiv meč, koji je trajao 110 minuta, opravdao je očekivanja, ali razočarao domaće ljubitelje odbojke jer je Železničar ispustio veliku prednost od 2:0 u setovima.

Odbojkašice Železničara bile su ubedljivije u bloku, a Zvezda u napadu, uz manje grešaka u smečevima. Bilo je vrlo neizvesno u odlučujućem setu, ali su Beograđanke kod 14:14 dobile dva poena zaredom i praktično iskoristile prvu meč loptu. Najefikasnija u našem timu bila je Mirosavljević sa 18 poena, sledi Milojević sa 15 (čak osam blokada), Uzelac 13, Rajlić 9, Knežević 8 itd. Kod gošći Taubner je upisala 21, poen, Lazić 18, Delić 17 i Marković 15.

Železničar za sada ima pobedu (protiv Kleka u gostima) i poraz, dok je Crvena zvezda startovala sa dve pobede. U ostalim susretima drugog kola sutra se sastaju TENT – Klek, Jedinstvo (SP) – Partizan, Srem – Ub i Inđija – Spartak.

U sledećem kolu naš superligaš gostuje Partizanu, a ta utakmica je najavljena za 15. oktobar.