USPEH LAJKOVAČKIH KARATISTA NA SVETSKOM PRVENSTVU

Na Svetskom otvorenom online karate šampionatu održanom proteklog vikenda u ukrajinskom gradu Harkovu, lajkovački Karate klub Železničar nastupio je sa 11 takmičara u 12 disciplina i osvojio tri srebrne i jednu zlatni medalju.

Ukonkurenciji 11 država, Srbija je na ovom šampionatu u generalnom plasmanu zauzela drugo mesto.

Seniorka lajkovačkog KK Železničar Marija Milošević, koja ima 21 godinu, okitila se zlatnom medaljom i ponela titulu prvaka sveta u disciplini kate.

Dve srebrne medalje u dve discipline osvojio je predsednik i trener kluba Ramiz Šabić i jednu srebrnu medalju karatistkinja Jelena Jovanović.

“Ostali takmičari iz Lajkovca, ovoga puta su ostali bez medalja, ali su boli u samom vrhu, mada je više nego dovoljno to što su iz naših redova šampioni i vice šampion svetskog prvenstva”, kaže predsednik i trener kluba Ramiz Šabić, Crni pojas 9 DAN.