ODBOJKAŠICE TREĆE NA TURNIRU U ITALIJI

Na turniru “Trofej grada Koneljana”, koji je za vikend održan u ovom italijanskom gradu, OK Železničar Lajkovac zauzeo je treće mesto pobedom protiv sportskih prijatelja iz Maribora, OTP Banka Branik, sa 3:1 (29:27, 25:17, 20:25, 25:22). Turnir je osvojila domaća ekipa Imoco volley Conegliano, koja je u finalu savladala  nemački Dresdner sa 3:0.

Prvog dana turnira Koneljano je pobedio Železničar sa 3:0 (25:14, 25:13 i 27:25), a Drezdner slovenačku ekipu sa 3:1.

Potpuno je bilo jasno da je aktuelni prvak Evrope i Italije ubedljivo najjača ekipa turnira, koji im je predstavljao laganu uvertiru za predstojeću sezonu.

Za tim Železničara učešće je, osim prestiža zbog poziva i igranja protiv jedne od najjačih ekipa na svetu, predstavljalo veliko iskustvo i motivaciju pred početak domaćeg kupa i prvenstva.

Pritom je sastav Ratka Pavličevića namučio šampiona Evrope u trećem setu, koji je završen na razliku – 27:25. Treba zabeležiti i vrlo pristojan odziv publike i odličnu atmosferu na turniru.

Foto, izvor: stranica Imoco Volley Conegliano