KARATISTI ŽELEZNIČARA OSVOJILI 12 MEDALJA I PEHAR ZA DRUGO MESTO NA DANAŠNJEM PRVENSTVU SRBIJE U KRALJEVU

Na 40. Prvenstvu Srbije, održanom danas u Kraljevu u organizaciji Srpske karate federacije,  Karate klub”Železničar”Lajkovac nastupio je sa devet takmičara u dvanaest disciplina i osvojio dvanaest medalja i to:7 zlatnih, 4 srebrne i jednu bronzanu, ali i i pehar za osvojeno drugo mesto u generalnom plasmanu

U ženskoj konkurenciji u disciplini Šotokan kate, zlatne medalje osvojile su: Ana Markivić,  11 godina beli pojas, Jovana Mitevska 14 godina l nivo beli pojas, Jelena Jovanović 11 godina ll nivo zeleni pojas i Anđela Cvetković 16 gidina l nivo oranž pojas.

Srebrnu medalju osvojila je Kristina Simić 11 godina beli pojas.

U muškoj konkurenciji srebrne medalje osvojili su: Andrej Đokoć 10 godina l nivo žuto beli pojas, Stefan Ilić 11 gidina l nivo beli pojas, Luka Jovanović 10 godina ll nivo zeleni pojas.

Bronzanu medalju osvojio je Viktor Mirkivić 9 godina l nivo žuti pojas.

U disciplini Bo-Kate zlatne medalje osvojili su: Jelena Jovanović, Luka Jovanović i Anđela Cvetković.

Pored svih osvojenih medalja, Karate klubu “Železničar”pripao je i pehar za osvojeno drugo mesto u generalnom plasmanu.

Zahvalnicu od organizatora 40. Prvenstva Srbije u karateu dobio je predsednik i trener kluba Ramiz Šabić.