KOŠARKAŠKE POBEDE

Prošlog vikenda, i košarkašice i košarkaši Železničara ostvarili su pobede u Lajkovcu. U 11. kolu Druge lige Jug grupa A košarkašice su savladale Užice sa 76:59, dok su u 7. kolu Druge regionalne lige Zapad 1- grupa A košarkaši pobedili Šabac sa 85:74.

ŽKK “Železničar” Lajkovac 76 -ŽKK “Užice” Užice 59 (14:18, 27:22, 18:9, 17:10)

Strelci: Tomić 22, Radonjić 32, Radovanović, Đukić 5, Milosavljević 4, Antić 7, Maksimović 1, Petrić 5.

Posle izjednačenog prvog poluvremena Lajkovčanke su agresivnijom odbranom u drugom poluvremenu prelomile utakmicu i lako stigle do sedme pobede. Najefikasnija igračica utakmice bila je Jadranka Radonjić sa 32 poena i Dragana Tomić sa 22 poena, svoje prve poene za seniorsku ekipu postigla je i mlada Anastasija Petrić. U narednom kolu košarkašice Želje dočekuju ekipu Plej-of iz Užica, a sledećeg vikenda će se odigrati unapred i utakmica 15. kola u kojem Lajkovčanke dočekuju ekipu Lima iz Priboja.

KK “Železničar”Lajkovac 85 – KK “M-015” Šabac 74 (23:14, 15:19, 25:9, 22:32)

Strelci: Jovčić I.6p, Radovanović S.5p, Milovanović O. 17p, Đurđević M. 23p, Aleksić M., Jokić P. 15p, Lazić N. 11p, Radovančević B., Jelić J., Plavša 6p, Radović D. 2p.

Lajkovački košarkaši su sve vreme utakmice držale rezultatsku prednost. Gostujući košarkaši agresivnom odbranom su pokušali da smanje razliku, što im nije pošlo za rukom zahvaljujući razigranom triju bekova Đurđević, Jokić i Milovanović, tako da su u trećoj četvrtini domaći košarkaši napravili razliku od 28 poena. U četvrtoj četvrtini pao je tempo i gostujući košarkaši su smanjili razliku. Ovo je bila poslednja utakmica u prvom delu sezone, lajkovački košarkaši se sa tri pobede i četiri poraza nalaze u sredini tabele. Drugi deo sezone počinje sredinom februara 2017.