POBEDA U ARANĐELOVCU

U 23. kolu Srpske lige Zapad “Železničar” je pobedio “Šumadiju” u Aranđelovcu rezultatom 2:1. Domaći su poveli u 46. minutu, bukvalno u poslednjoj sekundi prvog poluvremena. Izjednačio je Sofronić u 73. minutu, da bi u 85. minutu na 2:1 povisio Nedeljković iz penala, koji je dosuđen zato što je šut Sofronića prema golu odbrambeni igrač “Šumadije” zaustavio rukom. U derbiju kola Smederevo i Budućnost-Krušik igrali su 1:1, što je iskoristila Mačva i ubedljivom pobedom nad Mihajlovcem ponovo napravila razliku od tri boda: Mačva 46, Smederevo 43, Budućnost-Krušik 42, Karađorđe 35 (poražen danas), a Železničar 34. U sledećem kolu, u subotu 7. maja derbi se igra u Lajkovcu jer Želja dočekuje Smederevo.