TRKA ZA SREĆNIJE DETINJSTVO, HUMANOST I SOLIDARNOST NA DELU

U skladu sa Kalendarom aktivnosti Crvenog krsta Srbije, Crveni krst Lajkovac, u saradnji sa osnovnim školama na području opštine, realizovao je niz aktivnosti posvećenih unapređivanju podsticajnog, zdravog i bezbednog okruženja za decu i mlade.

Zbog nepovoljnih vremenskih uslova, tradicionalna Trka za srećnije detinjstvo u Osnovnoj školi “Mile Dubljević” u Lajkovcu održana je 10. oktobra, u centralnoj školi i svim izdvojenim odeljenjima — u Bogovađi, Bajevcu i izdvojenim odeljenjima.

Kao i svake godine, akcija je okupila veliki broj učenika, nastavnika i zaposlenih koji su, pod sloganom: „Imamo cilj – dođi na start“, pokazali svoje opredeljenje ka zdravom načinu života i negovanju humanih vrednosti.

Škola je ove godine uzela 800 startnih brojeva, po ceni od 100 dinara, a prikupljena sredstva biće usmerena za pomoć učenicima kojima je podrška najpotrebnija. Novina akcije bila je inicijativa „Pomoć mladima“, tokom koje su učenici i zaposleni donirali dodatnih 100 dinara.

Humanitarnog karaktera bila je i članarina Crvenog krsta za zaposlene, u iznosu od 200 dinara. Ovim akcijama obezbeđena su značajna sredstva za učenike koji se suočavaju sa materijalnim teškoćama.

Pored trke, u oktobru je realizovana i tradicionalna akcija „Drug – drugu“, koja je trajala do 15. oktobra. Učenici i odeljenjske starešine prikupljali su školski pribor, garderobu i druge potrebštine za učenike iz socijalno ugroženih porodica. Ovom akcijom učenici su pokazali visok stepen empatije i solidarnosti, a škola još jednom potvrdila da humanost ostaje jedna od njenih najvećih vrednosti.

Humanitarne akcije poput ovih podsećaju nas da je svaka pomoć značajna, da svaki doprinos ima težinu i da je dobrota ona snaga koja spaja zajednicu. Učenici, nastavnici i zaposleni pokazali su da se duh zajedništva neguje delima, toplom rečju, osmehom i pruženom rukom! – rekla je nastavnica Sonja Milovanović, koordinator Podmatka Crvrnog krsta lajkovačkih osnovaca.

Related posts

Leave a Comment