Savez udruženja vaspitača Srbije organizovao je proteklog vikenda na Tari konferenciju za praktičare pod nazivom “Dimenzije kvalitetnih odnosa kao podrška deteta u realnom programu”, na kojoj su četiri vaspitačice lajkovačke Predškolske ustanove “Leptirić” prezentovale dva rada.

Vaspitačice Jelena Žujović i Spomenka Milivojević prezentovale su rad na temu “Prostor kao partner u građenju odnosa sa decom i odraslima”.

Vaspitačice Dragana Tufegdžić i Jovanka Radovanović prezentovale su rad na temu “Građenje odnosa kroz podršku kompetencijama dece”.
Cilj konferencije je jačanje kompetencija praktičara u predškolskim ustanovama o shvatanju, građenju i razvijanju kvalitetnih odnosa, kao jedne od ključnih dimenzija razvijanja realnog programa.

U prikazanim radovima vidljiva je uloga vaspitača i drugih odraslih u procesu građenja odnosa koji podržavaju dobrobit deteta i predstavljaju primere trenutne prakse u različitim sredinama, čime je omogućena prilika za sagledavanje, refleksiju i unapređivanje prakse i vaspitno – obrazovnog procesa, napominju učesnice konferencije iz Lajkovca, koje su uspešno prezentovale svoje tematske radove.