SPORTSKI REZULTATI

U 18. kolu Srpske lige Zapad FK “Železničar” je poražen od Sloge u Požegi sa 3:1. Domaći su poveli golom Tešića u 11. minutu da bi na 2:0 povisili pogotkom Grujičića u 57. Matić je smanjio na 2:1 u 88. minutu, ali je Sloga već u sledećem minutu drugim golom Tešića stavila tačku na meč. Železničar je pao na pretposlednje, 15. mesto, ali je i dalje razlika između njih i osmoplasirane Jošanice samo tri boda. Dva vezana uspeha znatno bi promenila položaj Železničara, a prilika koja se ne sme propustiti već je u narednom kolu kada u goste dolazi Šumadija 1903 iz Kragujevca, poslednji tim na tabeli.

U Zoni Drina Zadrugar je opravdao epitet favorita u meču sa Divcima i na gostujućem terenu pobedio sa 2:1, golovima Jerinića i Gajića. Zeleno-beli su se popravili za jedno mesto na tabeli, sada su deveti sa 21 bodom, koliko ima i Ribnica na desetom mestu. Prilika za nova tri boda već je u sledećem kolu jer u goste dolazi Jedinstvo iz Vladimiraca, koje se sa 10 bodova nalazi na začelju.

U 14. kolu Druge muške lige – Zapad 1 grupa A košarkaši “Železničara” poraženi su od ekipe “M015 Šabac” sa 76:64. Nalaze se na četvrtom mestu, u grupi timova sa šest pobeda i osam poraza. Košarkašice “Železničara” su završile prvenstvo Druge ženske lige-grupa A, zauzevši šesto mesto od 11 ekipa.