ŽELEZNIČAR IZBIO NA PRVO MESTO!

Vrlo interesantno veče u Superligi i „crna subota“ za favorite! Posle pobede nad Zvezdom, Radnički Blasters je naneo i drugi prvenstveni poraz TENT-u, a Srem je pred svojom publikom savladao Ub sa 3:1. I Crvena zvezda je u Staroj Pazovi doživela drugi poraz u nastavku prvenstva, koje postaje sve zanimljivije.

I Železničar se u Subotici namučio sa Spartakom, ali je ipak slavio maksimalnim rezultatom, tako da je zahvaljujući boljem set količniku preuzeo lidersku poziciju od Obrenovčanki. Lajkovačka ekipa je pobedila sa 3:0, po setovima 25:23, 25:21 i 25:21. Železničar je jedini tim iz velike četvorke koji je večeras „preživeo“.

Novi bloker Arina Elizarova je bila u sastavu, ali nije igrala, dok su Vasja Filipović i Iva Šućurović imale odličan učinak na ovoj poziciji i tako nadomestile odsustvo povređene Milene Koprivice. Ivanović je osvojila 14 poena, Zelenović i Tomić po 10, Filipović 7, Šućurović i Jovanović po 5, Isailović 1.

Rezultati 15. kola: Radnički Blasters – TENT 3:1, Partizan Kopteh – Inđija 3:0,  Srem – Ub 3:1,  Jedinstvo SP – Crvena zvezda 3:1 i Spartak – Železničar 0:3. Omladinac i Jedinstvo Užice igraju u nedelju.

Posle 15. kola Železničar je izbio na prvo mesto sa 13 pobeda, koliko ima i TENT. Trećeplasirani Ub ima pobedu manje, a četvrta Zvezda 11 trijumfa. Peti je Srem sa osam pobeda, koliko ima i Jedinstvo iz Stare Pazove, dok imenjak iz Užica ima sedam pobeda i utakmicu manje.

Related posts

Leave a Comment