PORAZI FUDBALERA

U 21. kolu Srpske lige Zapad Železničar je na svom stadionu, pred oko 500 gledalaca, poražen od Smedereva 1924 sa 0:2 (0:1). Strelci su bili Gordić u 24. i S. Stojanović u 86. minutu. Viđena su dva različita poluvremena: u prvom su gosti nadigrali domaćina, dali jedan gol i nisu realizovali jedanaesterac. U drugom delu Želja je bio bolji, ali nije stvarao izgledne prilike, dok su gosti uzvraćali opasnim kontranapadima. Iz jednog takvog postigli su drugi gol u 86. minutu, doduše iz situacije koja je veoma ličila na ofsajd. Ovom pobedom Smederevci su se vratili na čelo tabele, zahvaljujući remiju Zlatibora kod kuće sa FAP-om, dok je Železničar pao na pretposlednje mesto, sa 15 bodova. Već u sredu očekuje nas naredno kolo jer prošlog vikenda nije igrano zbog lošeg vremena, a Želju očekuje komšijski derbi na Ubu. Biće to novo veliko iskušenje za našeg srpskoligaša, pogotovo što su Ubljani, posle lošeg starta, dobili krila pobedom u Tutinu. Meč na stadionu „Dragan DŽajić“ počinje u 15.30 časova.

U 17. kolu Zone Drina Zadrugar je gostovao u LJuboviji. Domaća Drina slavila je rezultatom 3:1, golovima Krstića u 15, Alempijevića u 24. i Đurkovića u 40. minutu, dok je pogodaka za Zadrugar u 83. minutu postigao najbolji strelac Jerinić. Meč je rešen u prvom poluvremenu kada su domaći postigli sva tri gola, da bi u drugom poluvremenu tempo znatno splasnuo. Lajkovački zonaš je sedmi sa 24 boda, a u sredu dočekuje Radnički Stobeks iz predgrađa Loznice, tim koji trenutno ima 22 boda.