TREĆA UZASTOPNA POBEDA

Treću utakmicu zaredom, a drugu na gostovanju, odbojkašice Železničara su dobile identičnim rezultatom – 3:1(19:25, 29:27, 12:25, 13:25) i osvojile sva tri boda. To im je omogućilo da drže korak sa Crvenom zvezdom, deleći prvo mesto, s tim što su Beograđanke do sada prepustile samo jedan set protivnicama.

Najefikasnija je i ovoga puta bila korektor Jovana Jovičić sa 21 poenom, a sledile su je Ralitsa i Stanimirović sa 10, Andrić sa 9, zatim Kutlešić sa 5, Gajić sa 4 i Vignjević sa dva poena. Prvi poraz zabeležila je Vizura u uzbudljivom meču u Staroj Pazovi, a prvu pobedu mlade odbojkašice Partizana. U Subotici Spartak je napravio malo iznenađenje savladavši TENT.

U četvrtom kolu 3. novembra Železničar dočekuje Jedinstvo iz Stare Pazove, što je i derbi kola. Pre toga naše odbojkašice igraju osminu finala Kupa Srbije u Rumi protiv istoimene ekipe, meč se igra u utorak 31. oktobra od 20 časova.

Domaće igračice su u meč protiv Železničara, kao jednog od kandidata za prvaka, ušle veoma motivisane. Dobro su se držale do polovine prvog seta, da bi potom naše odbojkašice uspele da se odlepe zahvaljujući svom kvalitetu i koncentraciji, ali i greškama igračica Srema. Na talasu dobijenog prvog perioda igre, drugi set su Lajkovčanke povele sa 3:0 i 6:3, ali su domaće igračice uspele da preokrenu na 12:8, održavajući tu prednost do pred sam kraj seta i rezultata 24:20. Odbojkašice Želje su smogle snage da dostignu vođstvo i povedu sa 25:24, ali su domaće ponovo proradile i uz as servis Isidore Ubavić došle do 29:27 i prvog seta za Srem u Superligi. To je bio i maksimum koji je Srem pružio na ovoj utakmici, iako bi se reklo da ekipa ima veći potencijal nego što to pokazuje stanje na tabeli. Iskusne odbojkašice Železničara do kraja su dominirale na parketu i preostala dva seta ubedljivo dobile.

Železničar: Spasenić, Grujičić, Lazarević, Vasileva, Šušnjarević, Jovičić, Kutlešić, Andrić, Gajić, Tošić, Stanimirović, Vignjević, trener Svetlana Ilić.