KADETKINJE SRBIJE PORAŽENE OD TURSKE, UZELAC NIJE IGRALA ZBOG POVREDE

Uprkos hrabroj i požrtvovanoj igri, ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 17 godina) nije uspela da se plasira u svoje četvrto finale na prvenstvima Evrope. Turska je večeras u Podgorici, u prvom polufinalu pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 18:25, 25:21, 26:24 i 25:20, posle 102 minuta igre. Najbolja odbojkašica Srbije Aleksandra Uzelac, odbojkašica lajkovačkog Železničara, nije igrala zbog povrede skočnog zgloba zadobijene na utakmici sa Rusijom, što je bio veliki hendikep za naš tim.

Lajkovčani su posebno ponosni na to što je u timu ženske kadetske reprezentacije Lajkovčanka Stefana Pakić, briljantna odbojkašica TENT-a.

I pored poraza, izabranice Jove Cakovića odigrale su odličnu utakmicu, od početka meča Srbija je igrala agresivno i uspevala da uspešno parira Turskoj. Srpkinje su sjajno otvorile meč i ubedljivo dobile prvi set, Turska je uzvratila, a ispostavilo se da je presudan bio treći set. Posle izjednačene igre Turska je slavila na razliku – 26:24 i povela sa 2:1 što je prelomilo utakmicu u njihovu korist.

U našem timu fantastičnu partiju pružila je Una Vajagić sa 25 poena, Lajkovčanka Stefana Pakić dodala je 12, a Hena Kurtagić 9. Turska je sve jača u odbojci, u velikom usponu poslednjih godina, tako da poraz nije neočekivan. A sudeći po izveštajima, naše odbojkašice su se sjajno nosile u ovom meču. Uzelac nije igrala zbog povrede, a sudeći po statistici i Vanja Ivanović, takođe iz Železničara, je vrlo malo igrala.

Utakmica za treće mesto igraće se u petak od 16.30 sati, uz prenos na TV Sport Klub 2.