DERBI PRIPAO ZVEZDI

U derbi utakmici 12. kola Superlige Srbije, uz prenos na RTS-u, Železničar je sinoć poražen od Crvene zvezde 0:3 (20:25, 22:25, 13:25). Rezultat ne odražava pravu sliku na parketu: meč je opravdao epitet derbija jer je viđena velika borba i često odlična odbojka. Želja je sjajno počeo prvi set vodeći čak 11:3, žestoko se suprostavio u drugom setu, ali je Zvezda sinoć ipak bila bolja i pravila manje grešaka. Skoro svi segmenti igre, pogotovo servis, blok i smeč išli su Beograđankama od ruke u većem delu utakmice, pogotovo sjajnoj Nikolini Lukić i Bojani Milenković. U prelomnim trenucima Milenkovićeva je ubitačnim „muškim“ servisima donosila lake poene, dok je Lukićeva igrala fenomenalno i u napadu i u odbrani. S druge strane, kod „Želje“ je izostao uobičajeni učinak Mirjane Bergendorf, vodećeg korektora lige.
Porazom od Beograđanki, koje su u velikom usponu forme, završena je sjajna serija lajkovačkog kluba od pet prvenstvenih pobeda bez izgubljenog seta, započeta dolaskom iskusne Svetlane Ilić za šefa stručnog štaba.„Železničar“ je trenutno šesti sa 20 bodova, koliko ima i pančevački Dinamo na petom mestu, ali i utakmicom manje koju igra protiv vodećeg Jedinstva iz Stare Pazove. U svakom slučaju, „Želja“ je već sada obezbedio šesto mesto. Ostali mečevi 12. kola igraju se u subotu i nedelju, a sastaju se Dinamo-Jedinstvo (SP), TENT-Futog, Jedinstvo (U)-Spartak i Vizura-MD Zrenjanin.

Dvorana: Hala sportova Lajkovac. Gledalaca: 200. Sudije: I. Miljković, G. Gradinski (Beograd). Trajanje meča: 78 minuta.
ŽELEZNIČAR: Bergendorf 9, Lazarević 2, N. Mitrović 7, Andrić 3, J. Mitrović 1, Rakić 9, Dimić, Veljković 1, Martinović, Raković, Kompirović. Nije igrala: Pejović. Trener: Svetlana Ilić.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 9, Čanak 8, Đurić 2, Milenković 16, Stijepić 7, Lukić 17, Vukomanović, Radmilović. Nisu igrale: Sekulić, Đorđević, Bukilić, Ašonja. Trener: Mirjana Musulin.